BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyalás a Fed döntése nyomán

2006. július 2. vasárnap, 19:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint 42 milliárdos forgalommal és ötszázalékos emelkedéssel, igazán pozitív hangulatú nappal fejezte be a hetet a Budapesti Értéktőzsde. A BUX a több mint 1000 pontos emelkedés hatására 21 400 pont fölé került, mintha a korábbi hetek hatalmas zuhanása már csak távoli emlék lenne.
A kereskedés vezető erejét pénteken is az OTP adta, a bankrészvény árfolyama a nap folyamán megközelítette a 6380 forintot is, végül 6270 forinton zárt – mindezt több mint 20 milliárdos forgalom mellett. A Mol is erőre kapott, az olajtársaság 11 milliárdos forgalom mellett közel 7 százalékot erősödött, 22 750 forinton fejezve be a kereskedést.
A gyógyszerszektor befektetőinek sem lehetett panaszra okuk. A napok óta szárnyaló Egis 27 250 forintos árfolyama közel 5 százalékos emelkedést jelent, a Richter pedig újra 40 ezer forint felett zárt, 5,7 százalékos emelkedés után. A BorsodChemre szintén élénk vételi kedv mutatkozott, a papírokat 2500 forint felett is vásárolták, így a részvény 4,5 százalékos emelkedéssel zárta a kereskedést.
Mérsékeltebben javult a MagyarTelekom, a másfél százalékos erősödéssel szinte eltűnt a szárnyaló blue chipek között. A nap egyik nagy nyertese az FHB lett, a jelzálogbank befektetői számára, úgy tűnik, óriási jelentőséggel bírt, hogy a kormány mégsem sújtotta annyira a bankot a támogatott hitelek után fizetendő adóval.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet