A Gazprom részesedést vásárolna a Molban – jelentette ki Alekszej Miller vezérigazgató az orosz gázszolgáltató pénteken tartott közgyűlése után. A Bloomberg tudósítása szerint az óriáscég más eszközök, elsősorban energiaipari befektetések iránt is érdeklődik Magyarországon. A Gazprom hasonló szándékairól már évek óta felröppennek időnként pletykák, eddig azonban nem került sor bejelentésköteles mennyiség vásárlására (ez jelenleg az alaptőke 2 százaléka).
