BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a lendület

2006. június 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mozgalmas napot tudhatott tegnap maga mögött a Budapesti Értéktőzsde. A nap elején még úgy tűnt, folytatódni fog a múlt heti mélypont elhagyása óta szinte folyamatos szárnyalás, a nap második felére azonban az eladók is megérkeztek. A hangulat ezzel együtt is optimista maradt, az index több mint egy százalékkal magasabban zárt, mint az előző nap, az azonnali részvényforgalom pedig meghaladta a 35 milliárd forintot.
A nap főszereplője kétségkívül az OTP volt, a teljes részvénypiaci forgalom több mint felét ezzel az egy részvénnyel bonyolították le. A bank részvényeire folyamatos volt a vételi érdeklődés, és bár az előző napokkal összehasonlítva kisebb volt a lelkesedés, a záróár még így is 6 ezer forint fölé került, ami 2,6 százalékos emelkedést jelent. Kiugróan szerepelt még az Egis is, a kisebbik gyógyszergyártó részvényei közel 4,5 százalékkal drágultak, és végül 26 ezer forinton fejezték be a kereskedést.
Félmilliárd forintnál alacsonyabb forgalom mellett, de a Magyar Telekom piaca is kifejezetten élénk volt, a papírért a nap végén 830 forintot is megadtak, ami két és fél százalékos emelkedést jelent.
A Richter és a Mol kereskedése viszont sokkal visszafogottabb volt. A gyógyszerszektor nagyobbik szereplője csupán negyed százalékkal emelkedett, a Mol viszont egyenesen csökkent, fél százalékkal, 21 300 forintra. A kisebb társaságok között az FHB majd négyszázalékos erősödése figyelemfelkeltő volt. A jelzálogbank részvényei egy forint híján elérték az 1100 forintos szintet. Elérte viszont az 1800 forintot a Graphisoft, ami majd 3,5 százalékos emelkedést jelent.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet