A Budapesti Értéktőzsdére szeretné vinni a magyarországi gázpiac egyik – némelyek szerint egyetlen – ismert szereplőjét, az általa létrehozott Emfesz Kft.-t (Első Magyar Földgáz és Energia Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.) Dmitro Firtas, a svájci bejegyzésű RosUkrEnergo (RUE) 45 százalékos részvényese – jelentette a Vedomoszti orosz üzleti lapban megjelent interjúra hivatkozva az MTI-Eco. A bevezetésre szerinte 2007 végéig kellene sort keríteni. Az Emfesz Kft. – amelyet addig nyilvánvalóan részvénytársasággá kellene alakítani – jelenleg 552 millió forint alaptőkével rendelkezik, fő tevékenysége a gázelosztás és -kereskedelem, egyetlen tulajdonosa pedig a ciprusi bejegyzésű Mabofi Holdings Limited. A gyerekcipőben járó magyarországi gázpiac egyik meghatározó szereplőjévé vált az utóbbi három évben, a piacot ismerők szerint egyszerűen csak azért, mert neki van eladható gáza, amit nem minden potenciális kereskedő mondhat el magáról. Az Emfesz a RosUkrEnergótól szerzi be a gázt, mely egy svájci bejegyzésű cég, 50 százalékban a Gazprom tulajdonában. A gáz, amit elad, részben orosz, részben közép-ázsiai, például türkmén eredetű. Dmitro Firtas, aki az interjú tényéből következően vélhetően a ciprusi cég tulajdonosa – az offshore cég tulajdonosát hivatalosan nem ismerthetjük – az Emfesz Kft. majdani részvényeinek 25–35 százalékát vinné tőzsdére. Ezzel bizonyára érdekes színfoltot vinne a BÉT ilyen szempontból talán kissé unalmasnak mondható parkettjére, bár a részvények eladhatósága bizonyára nagymértékben attól függene, hogy pontosan milyen szerződésállománnyal is rendelkezne addigra a cég. Ugyanakkor azt sem lehet ma megmondani, hogy a befektetők majdani vásárlási kedvét mennyire befolyásolná az, hogy a RosUkrEnergo kisebbségi tulajdonosa nemrégiben elért sikereként számolt be arról, hogy sikerült meggyőznie az FBI-t, nem fűzték üzleti kapcsolatok az FBI által nemzetközi körözés alá vont, s korábban szintén Magyarországon élt Szemjon Mogilevicshez.
