Alacsony forgalom és 325 ponttal csökkenő index jellemezte a Budapesti Értéktőzsde kereskedését a hét utolsó tőzsdenapján. Az esés a nap elejére és az utolsó két órára koncentrálódott. A legnagyobb forgalmat az OTP részvényére bonyolították le a brókerek, a bankpapír több mint 6 milliárd forint értékben cserélt gazdát. Az árfolyam 5400 forint alá csökkent, zárásra ennél egy forinttal kevesebbet ért csak a papír. A Mol részvényei ennél valamivel jobban szerepeltek, de a pesszimista hangulat alól ezek a papírok sem tudták kivonni magukat. A nap végére 20 500 forintot ért egy olajrészvény, ez mintegy másfél százalékos csökkenésnek felel meg. A gyógyszergyártó társaságok papírjai nem szerepeltek ilyen rosszul, mind az Egis, mind a szektor vezető részvénye, a Richter a csütörtöki záróár szintjén fejezte be a kereskedést. A Magyar Telekom viszont egyértelműen esett, több mint két százalékkal, 821 forintra.
A blue chipek piacán feltűnően nagy, több mint 3,3 milliárd forintos forgalma volt a BorsodChemnek. A vegyipari társaság papírjainak piacán a nagybefektetők voltak aktívak, a részvények 80 százaléka 50, 100, 200 ezer darabos tételekben szinte minden esetben 2450 forinton cserélt gazdát. Egyébként ez lett a záróár is, ami 0,8 százalékos csökkenést jelent.
A trenddel szembe haladt a Fotex és a Graphisoft. Előbbi részvénye közel 2 százalékkal, 505 forintra tudott erősödni, utóbbi majd’ 500 milliós forgalom mellett 1,7 százalékkal, 1849 forintra javult. Az osztalékrészvények vegyesen mozdultak el: a Démász és az Elmű olcsóbb lett, az Émász drágult – a minimális forgalomra tekintettel azonban hiba lenne túl nagy jelentőséget tulajdonítani a változásoknak.
