A vevők uralták tegnap a budapesti börze parkettjét. Az irányadó mutató, a BUX erős kezdés után tovább javított pozícióján, a húszezer pontos határ fölött is járt, végül azonban némileg szerényebb, 540 pontos – közel 3 százalékos – többlettel, 19 717 ponton zárt. A viszonylag nagy, majd 30 milliárd forintos forgalomból 5,8 milliárdot magára vállaló OTP nem tartott a többiekkel, kurzusa 0,9 százalékkal, 5590 forintra ereszkedett, pedig napközben a bankpapír is tetemes pluszban állt. A másik három vezető papír viszont imponáló teljesítményt nyújtott. Közülük is a Magyar Telekom vitte a prímet, a távközlési papír iránti óriási kereslet 839 forintig hajtotta a kurzust, ami hétszázalékos pluszt jelent a szerdai záráshoz viszonyítva.
A Mol befektetői 4 százalékos drágulásnak, s ebből adódóan a kereskedés végén feljegyzett 20 800 forintos árfolyamnak örülhettek. A Richter-tulajdonosoknak sem lehet okuk panaszra, hiszen a társaság részvényeinek árfolyama 4,7 százalékkal,
37 495 forintra hízott.
A szektortársnak nem ment ilyen jól, az Egis-kurzus mindössze 10 forinttal javult. A BorsodChem és a Synergon piacát is az optimizmus uralta, így az előbbi bő 3, az utóbbi pedig közel 5 százalékkal értékelődött fel. A Fotex ellenben hátramenetbe kapcsolt, az előző nap jelentős pluszt produkáló részvény lefelé korrigált, 2,7 százalékkal a félezer forintos határ alá süllyedt. Az említettek mellett a vesztes oldalon kapott helyet a Danubius és a Graphisoft, valamint az Émász is.
