BUX 139987.90 0,26 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Sinopecé lett az Udmurtnyefty

2006. június 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A TNK-BP a kínai Sinopecnek adja el az Udmurtnyeftyet – közölte tegnap a Dow Jones. Az árat nem hozták nyilvánosságra, a hírügynökség ugyanakkor a TNK-BP-hez közel álló forrásra hivatkozva azt közölte, hogy a cég négymilliárd dollárhoz közelítő árajánlatokat kapott. A Sinopec a tranzakció bejelentését követően azonnal meg is egyezett a Rosznyefttyel, hogy az orosz cég, élve opciójával, megszerzi tőle a frissen megvásárolt részvénycsomag 51 százalékát, a kínai társaság pedig csak a maradékot tartja meg – írta az Interfax.
A Mol tehát hiába társult a Gazprommal, nem kapta meg a számára fontos kitermelési lehetőséget. A konzorciumban a Gazprom Nyefty 1,5–1,7 milliárd dollárral, a Mol pedig ennél 300-400 millióval többel vehetett volna részt – közölte Alekszandr Rjazanov, a Gazprom alelnöke. A Mol a számára kudarcot jelentő ügyet nem kommentálta, de az nyilvánvalóan nem javítja a ma Budapesten Alekszej Miller Gazprom-elnökkel folytatandó tárgyalások légkörét. Ezeken többek között szó lehet a magyarországi gáztárolók felújításáról és újabbak létesítéséről, illetve a Magyarországon átvezető gázvezetékek építéséről.
Eközben a Gazprom az E.Onnal is alkudozik, különböző grandiózus, a magyar gázüzletágat is érintő csereterveik taglalásában jelenleg oda jutottak, hogy a Gazprom nem járult hozzá az egyébként üzleti szempontból kisebb jelentőségű Panrusgaz 50 százalékos részesedésének E.On általi megvásárlásához. Az üzletrész részét képezte a Mol gázüzletága értékesítésének, amelynek során a Mol eladta az E.Onnak gázkereskedő és gáztároló cégét, illetve az említett üzletrészt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet