BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az olajpapír adott lendületet

2006. június 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti börze vezető indexe elsősorban az olajpapír száguldásának köszönhetően 18,7 milliárd forintos forgalomban másfél százalékot meghaladó erősödést produkált tegnap. A kereskedés végén 18 764 pont állt az eredményjelző táblán, ami több mint 300 pontos többlet péntekhez képest. A emelkedés elsősorban a Mol száguldásának köszönhető, a hétfőn megjelent hírek szerint ugyanis a magyar olajtársaságnak van esélye arra, hogy a Gazprommal együtt megszerezze a TNK-BP tulajdonában lévő orosz olajvállalatot, az Udmurtnyeftet. Ez óriási volumenű üzlet lenne, így nem csoda, hogy az olajpapír jelentős erősödést produkált. Az 5,4 milliárd forint értékben forgalmazott részvények 19 790 forinton végeztek, ami közel 6 százalékkal múlja felül a pénteki záróárat. A Richter és a Magyar Telekom is feljebb került, előbbi 1,7 százalékkal, 35 600 forintra, utóbbi pedig 1,3 százalékkal, 775 forintra gyarapodott. A blue chipek közül egyedül az OTP gyengült, a bankrészvény árfolyama 7,1 milliárd forintos forgalomban 5451 forintig süllyedt, ami 1,7 százalék mínuszt jelent. Utóbbi papír esése szakértők szerint a bizonytalan makrohelyzettel magyarázható. A Richter szektortársa meredekebb lejtőre került, az Egis-kurzus 3,6 százalékos zuhanással 21 670 forinton kötött ki. A kisebb kapitalizációjú szereplők közül a Synergon és a Danubius is veszített értékéből, miközben a Fotex jelentősen drágult.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet