BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ősszel indulhat a Mol-jegyzés?

2006. június 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zárkörű pályázatot hirdetett az ÁPV Rt. a nála maradt 1 millió 893 ezer 476 darab Mol-részvény eladásának lebonyolítására, amelyre összesen négy befektetési szolgáltatót hívnak meg. A tranzakció, ahogy azt a korábbiakban az ÁPV Rt.-nél már elmondták, belföldi nyilvános értékesítés keretében történne meg, a papírok eladására a NAPI Gazdaság információi szerint valamikor ősszel kerülhet sor. Az értékesítés kidolgozásánál az ÁPV ugyanakkor rugalmasan kíván eljárni, a lehetőség megvan arra, hogy a tanácsadó a belföldi nyilvános értékesítés mellett a tőzsdei értékesítés valamilyen formája mellett döntsön. Ma még nem lehet tudni, hogy végül milyen formában is adják el a mostani tőzsdei áron mintegy 36 milliárdos csomagot (mit fog javasolni a most kiválasztandó tanácsadó), a hazai kisrészvényesek csak remélhetik, hogy az utoljára, 2004 februárjában eladott 492 ezer részvényhez hasonlóan valamilyen kedvezménnyel jegyezhetnek a papírokból.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet