A Mol és az INA megegyezett a boszniai állami eszközök eladására alakult tanáccsal az Energopetrol megvételéről – jelentette tegnap a Bloomberg Mile Srdanovic energia-, bányászati és ipari miniszterhelyettesre hivatkozva. A részletekről nem nyilatkozott, de kifejtette hogy a kormánynak sürgős a benzinkúthálózatot üzemeltető cég eladása.
Ezzel egy már régóta húzódó történet éled újjá, hiszen a Mol és az INA konzorciuma már 2004-ben indult a cég eladására kiírt pályázaton és bár azt megnyerte, az üzletet azóta nem sikerült megkötnie. A Mol és az INA a miniszterhelyettes mostani nyilatkozata szerint 115 millió eurót ajánlott a cég 67 százalékáért, ebből azonban 76,7 milliót a cégbe kívánnak fektetni és 31,7 milliót a cég adósságának törlesztésére szánnak. Srdanovic elmondta azt is, hogy a kormány várhatóan a 15-i ülésén dönt az ügyletről, amire szerinte még parlamenti jóváhagyás nélkül sor kerül majd.
