BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nem volt itt az alja

2006. június 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap újabb jelentős, 500 pontos zuhanással lepte meg a befektetőket a Budapesti Értéktőzsde, elsősorban az OTP árfolyamának alakulása miatt 20 854 pontra csökkent az index, 30 milliárd forintot valamivel meghaladó forgalom mellett. A negatív kilátású figyelőlista és a Morgan Stanley pesszimista elemzése által sújtott OTP-részvényből több mint 18 milliárd forintnyi cserélt gazdát, esetenként 6400 forint alatti árfolyamon. A nap elején még szinte csak a bankpapír állt kirívó mínuszban, később stabilizálódott ugyan az árfolyam, de a 6500 forintos szintet már csak néha érte el és végül a zárásra is csupán 6460 forintot adtak érte, miközben a nap folyamán végig terjedtek a pletykák egy állítólagos egymillió darabos eladási megbízásról. A Mol ehhez képest sokkal szerényebb mínuszt és forgalmat produkált, az olajpapír alig több mint 2 százalékkal zárt alacsonyabban előző napi záróáránál és a nap elején még a pozitív tartományban is időzött. A gyógyszerrészvények közül a Richter meglepően stabilnak mutatkozott, a 40 ezer forintos árfolyamszint megfogta a papírt, miközben az Egis már kevésbé szerepelt jól közel kétszázalékos zuhanásával. Még ennél is rosszabbul alakult a kereskedés a Borsodchem- és a Fotex tulajdonosok számára, akik 3, illetve utóbbi esetében 4 százalékos árfolyamesés miatt szomorkodhattak. Kevés nyertese akadt a tegnapi napnak, de az Inter-Európa még jobb napokon is figyelemfelkeltő emelkedést produkált 7,5 százalékos szárnyalással.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet