Zuhanással kezdődött a hét, az amerikai piacok hétfői esése keddre a hazai piacon is jelentős árfolyamcsökkenést okozott. Az index több mint 3,3 százalékos zuhanása 731 pontos csökkenést jelentett közepesnél alig nagyobb, 24 milliárdos forgalom mellett. A nap során 250 milliárd forintos részvényvagyon vált köddé és ezzel a BÉT kapitalizációja 7 ezer milliárd forint alá csökkent.
A legnagyobb értékben az OTP forgott a parketten, az akvizíciós bejelentésen éppen, hogy túlesett bank részvénye 3,4 százalékkal ment vissza és így 6760 forinton zárt úgy, hogy napközben jóval ezalatt, 6680 forinton is született rá kötés. Ez a szint elvben a nemrégiben fordulópontot jelentő minimumszinttel pontosan megegyezett, mindössze annyi különbséggel, hogy a papírról időközben lekerült egy 210 forintot érő osztalékszelvény.
Még kevesebb okuk volt az örömre a Mol tulajdonosainak, az olajtársaság részvényei ugyanis ennél jóval nagyobb mértékben, 6,6 százalékkal estek vissza 20 900 forintra, igaz, jóval kisebb forgalom mellett, mint az OTP. A gyógyszerpapírokat az OTP-hez hasonlóan kisebb mértékben viselte meg a rossz hangulat, a Richter 3,5, az Egis pedig csupán 2,5 százalékot esett vissza.
Rendhagyó módon emelkedéssel fejezte be a napot viszont a Magyar Telekom részvénye, 880 forintos záróára közel 2 százalékos emelkedést jelentett.
A kisebb társaságok között nyertesek ugyanúgy akadtak, mint vesztesek. A vesztesek között a Phylaxia és a Pannon-Flax vezette a sort, 9, illetve 11 százalékos eséssel, miközben az IEB árfolyama több mint két százalékot tudott emelkedni.
