A nemzetközi mutatókhoz hasonlóan a hétfőn még csekély mértékben emelkedő BUX is jókora mínusszal zárta a hét második kereskedési napját. Az irányadó mutató a rajt után egyből lejtőre került, egész nap a piros tartományban mozgott, de a hajrában még rátett egy lapáttal, így 21 748 ponton végzett. Ez több mint három százalékkal marad el a hétfői zárószinttől. A jelentős süllyedésből valamennyi blue chip kivette a részét, némileg eltérő mértékben.
A Richter megúszta 2,3 százalékos értékvesztéssel, a többiek rosszabbul jártak. A 6,3 milliárd forint értékben forgó Mol-papírok árfolyama például 2,8 százalékkal került lejjebb, azaz 21 800 forinton végzett az olajrészvény. A több mint 36 milliárd forintos összforgalom döntő részét adó OTP, amely még osztalékszelvénnyel forgott, bő háromszázalékos gyengülést produkálva 7125 forinton kötött ki. Hasonló mértékű esés után a Magyar Telekom 855 forinton fejezte be a napot. A nap főszereplője, a Synergon a felfüggesztésig – nem sokkal dél után született az utolsó kötés a papírra – közel kétszázalékos veszteséget hozott össze.
A közepes forgalmú papírok közül az Egis és a BorsodChem árfolyama is nagyot esett. A kisebbik BÉT-en forgó gyógyszercégért a záráskor 28 300 forintot adtak, a kazincbarcikai társaság részvényeit pedig ekkor 2301 forinton jegyezték, ami egyaránt négyszázalékos visszaesést jelent. A Fotex sem maradt ki a lejtmenetből, sőt, az 570 forintos záróár 6 százalékkal múlja alul a hétfői eredményt. A kivételek között volt az econet, amely 1,6 százalékos többlettel hagyta maga mögött a tegnapi kereskedést.
