A londoni és az amerikai parketten tegnap szünnap volt, így a befektetők elsősorban a párizsi és a frankfurti tőzsdén tudtak tevékenykedni. A középpontban az Arcelor volt, amely pénteken jelentette be, hogy az orosz Szeversztallal összeolvadva képzeli el a jövőt. Ezzel a tranzakcióval az Arcelor meghiúsíthatja a másik acélmamut, a Mittal Steel felvásárlási akcióját, bár az Arcelor illetékesei tegnap jelezték, hogy az orosz céggel való fúzió nem a Mittal Steel ellenséges felvásárlási kísérletének meghiúsítása lenne. Sajtóhírek szerint a Mittal Steelnek egyáltalán nem tetszik az Arcelor–Szeversztal egyesülés, ezért a Goldman Sachs mint a Mittal tanácsadója az utóbbi megbízásából levelet küld az Arcelor részvényeseinek, hogy ne adják áldásukat a Szeversztal-ügyletre. A hírek nyomán mindenesetre az Arcelor részvényei jelentősen erősödtek a párizsi parketten.
Frankfurtban a Deutsche Telekom (DT) volt a főszereplő, miután a cégről két egymásnak teljesen ellentmondó értesülés jelent meg a brit sajtóban. A The Sunday Telegraph szerint a DT a brit vezetékes szolgáltatóra, a BT Groupra feni a fogát, míg a Sunday Times azt írta, hogy a DT vezetése elzárkózik a további akvizícióktól. A vegyes híreknek nem örültek a befektetők, a távközlési cég kurzusa 0,7 százalékkal süllyedt. Amszterdamban a Laurus szerepelt a legjobban, a cég részvényeinek árfolyama több 6 százalékkal erősödött, miután a cég közölte, 221 millió euróért eladta 223 darab Edah and Edak Lekker & Lang szupermarketét a Sligro Foodnak és a Sperwer Holdingnak. A két legfontosabb európai mutató, a DAX és a CAC végül egyaránt 0,6 százalékos csökkenéssel zárt. A tokiói index is gyengült: a Nikkei a profitkitévek miatt 0,3 százalékkal került lejjebb.
A dollár euróhoz mért árfolyama a 1,2740-es szinten kezdte a hétfői napot, majd 1,2760 fölé kúszott, végül jött egy erősödés, így lapzártánkkor 1,2740-nél járt a kurzus.
