Gazdára találtak a Mol saját részvényei. Azt a 43 997 darab papírt, amelyeket az elmúlt héten vásárolt, már pénteken ki is osztotta dolgozói között a cég. Ebből 43 356 részvényt a hosszú távú ösztönzési rendszer keretében 75 felső és középvezetőnek írtak jóvá, ezenfelül 621 darabot „választható béren kívüli juttatás” keretében 46 munkavállaló kapott meg. Az osztás során a Mol első emberének, Hernádi Zsoltnak 7206 részvény jutott, amivel részvénytulajdona 75 189 darabra nőtt a társaság pénteki bejelentése szerint. A Molnak ezután nem maradt saját részvénye, leszámítva a már régóta meglévő 578 darab C sorozatú papírt.
