BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyedül a BorsodChem emelkedett

2006. május 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meglehetősen izgalmas napokat él át a Budapesti Értéktőzsde. Miközben tegnapelőtt sokan már fordulatot emlegettek, az amerikai piacok gyenge szereplése miatt azután mégis az eladók vették át az uralmat a BÉT parkettjén. Az előző naphoz hasonlóan hatalmas, 48 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett újabb 775 pontot zuhant az index. Ezzel a 3,6 százalékos csökkenéssel sikeresen 21 ezer pont alá került.
A blue chipek piacáról ezek után nehéz újat mondani, az árfolyamok alakulása nagyjából a BUX alakulásával párhuzamos volt, egyetlen kivétellel: a BorsodChem ugyanis közel kétmilliárd forintos forgalom mellett több mint egy százalékkal emelkedett. Ez máskor nem lett volna feltűnő, egy ilyen napon azonban, amikor szinte csak piros árfolyamokat lehetett a kijelzőkön látni, meglehetősen kirívó. A vezető papírok egyébként egyöntetűen zuhantak. A legnagyobb értékben most is az OTP cserélt gazdát, négyszázalékos zuhanás mellett, a mélypontja 6680 forint, a záróára 6849 forint lett. Molból valamivel kisebb mennyiség fordult meg a parketten, árfolyamesésben azonban bőven lekörözte az OTP-t, öt és fél százalékos zuhanással, és majdnem a 20 ezer forintos napi minimumon zárt.
Érdekes módon a gyógyszerpapírok viszonylag jól bírták a vihart, az Egis kevesebb mint két százalékkal, 28 755 forintra esett, a Richter pedig meg tudta tartani előző napi zárószintjét. Az előző napokhoz képest meglepően nagyot esett az FHB, 4,6 százalékkal, 1230 forintra sülylyedt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet