Igazán sziporkázó kereskedésnek lehettek tegnap tanúi a Budapesti Értéktőzsde befektetői. A kezdeti pillanatokban – amikor a parkettra eljutott a hír arról, hogy a JP Morgan kelet-európai alapjaiban az eddigi pénzkivonás helyett már beáramlás tapasztalható – a fordulatot várók kerekedtek felül és a kétheti szinte folyamatos zuhanást az emelkedés váltotta fel. Ez azonban viharos gyorsasággal még délelőtt az ellenkezőjébe fordult, csak azért, hogy a nap végére újra szárnyalásba kezdjen. Így végül több mint négyszáz pontos mínuszból fordulva 324 pontos plusszal zárt a kereskedés, a forgalom pedig kiemelkedően nagy lett, az 50 milliárd forintot is meghaladta.
A legnagyobb mennyiségben az OTP cserélt gazdát, 6780 forintos napon belüli minimumáról javult a 7140 forintos zárószintig, ami 2,3 százalékos emelkedést jelent. A Mol valamivel alacsonyabb forgalommal, de hasonló áralakulással és 21 210 forintos záróárral büszkélkedhetett. Ez még mindig 1,3 százalékos csökkenés a tegnapi záráshoz képest, ehhez hozzátartozik azonban, hogy az olajrészvény az előző nap gyakorlatilag nem esett.
A többi blue chippel hasonló volt a helyzet, az előző naphoz viszonyított emelkedés mértéke azonban sok esetben jelentősen eltért, vélhetően likviditási okok miatt. Az Egis 29 300 forintos záróára több mint 8 százalékos, míg a Richter 41 100 forintos ára csak 2 százalékos növekedést jelent. A MTelekom 4 százalékos javulás után 884 forinton zárt, de napközben 900 forintot is adtak érte. Vesztesei is voltak a napnak, a Fotex például több mint háromszázalékos mínuszban vonult le a parkettről.
