BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sajátrészvény-vásárlások tartották a Mol árát

2006. május 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kevés jó hírnek örülhettek annyira a befektetők az elmúlt hetekben, mint a tegnapi Mol-bejelentésnek, amely újabb ezerforintos zuhanásból húzta ki az egyre mélyebb gödörbe tartó árfolyamot. Az olajtársaság 60 ezer darab saját részvény megvásárlására adott megbízást az ING Bank Rt.-nek tőzsdei áron, a részvényeket részvényalapú ösztönzési rendszeréhez kívánja felhasználni a társaság. Mivel a nap folyamán a blue chipekből, ahogy a Molból is, kis túlzással csak eladókat lehetett találni a piacon (pontosabban fogalmazva a folyamatos esés miatt vevőket mindig csak egyre alacsonyabb árral lehetett a parkettra csábítani), az árfolyamra kifejezetten jó hatást tett talán nem is maga a bejelentés, inkább a délután valószínűsíthetően bekövetkező vásárlások. Így a Mol lett az egyetlen blue chip, amelynek tegnapi záróára esés helyett inkább stagnálást mutatott.
A vásárlások persze csak valószínűsíthetők, a bizonyossághoz meg kell várni a – talán már ma érkező – bejelentést.
A sajátrészvény-vásárlás kétségtelenül a legjobb időpontban jött ahhoz, hogy a kedélyeket megnyugtassa egy kicsit, ugyanakkor nagy optimizmusra valószínűleg nem kell, hogy okot adjon. A mostani vétel ugyanis valószínűleg nem is emlékeztet majd a tavaly tavaszi, több hétig tartó, a tőkeszerkezet optimalizálása céljából történt vásárlásokra, amikor milliós részvénymennyiség vándorolt a céghez. Mivel a részvényalapú ösztönzési rendszer keretében tavaly 80 ezernél alig több papírt osztott ki a társaság, és most a közlemény is megerősíti, hogy összes A sorozatú papírjától meg kíván szabadulni, mire az ÁPV-től hozzákerül az opcióval megvett 10 százalékos csomag, most sem vásárolhat sokkal többet a már bejelentett mennyiségnél.
A társaságnál ma kezdődött volna meg a múlt héten beharangozott háromnapos sztrájk. Az Info rádió szerint a sztrájkot három napra felfüggesztették, a további tárgyalások idejére.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet