BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbukta az Udmurtnyeftyet a Mol?

2006. május 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Orosz lapértesülések szerint is elvesztette esélyeit a Mol Rt. a TNK-BP orosz olajcég által eladásra felkínált Udmurtnyefty olajmező megvásárlására. A Bloomberg hírügynökség tegnap a Vedomosztyi hírére hivatkozva azt közölte, hogy a Gazprom, amely a tulajdonában álló Szibnyeftyen keresztül a pályázók között van, annak ellenére fogja megnyerni az olajmezőt, hogy a pályázaton a legalacsonyabb árat ajánlotta. Az ok egy kapcsolt üzletben keresendő, a TNK-BP ugyanis rendelkezik egy Kovytka nevű gázkitermelési projekttel, amelynek hasznosításához szüksége van a Gazpromra. Ezért az orosz gázóriást beengedné többségi tulajdonrésszel a Ruspan International gázkitermelő cégébe és még az Udmurtnyeftyet is neki adná el.
Az MTI-Eco ugyanakkor a Biznesz című lap alapján arról számol be, hogy az indiai állami olajcég, az ONGC Videsh Ltd. bőven ráígért a Molra és 4 milliárd dollárnál is többet fizetne az Udmurtnyeftyért, szemben a korábban megszellőztetett 3 milliárd dollárral. A Szibnyeftyen és az orosz Iterával konzorciumban pályázó indiai cégen kívül még a kínai Sinopec van versenyben. A TNK-BP állítólag még a hónap vége előtt dönt az eladásról. A Mol nem kommentálta a híreket, mivel az értékesítési folyamat még nem zárult le. A magyar olajcég árfolyamának bizonyosan nem tesz jót, ha nem sikerül az Udmurtnyeftyet megszereznie.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet