BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol húzta le a mutatót

2006. május 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a hétfői óriási esés után tegnap is gyengült, ám jóval kisebb mértékben. A nyitás után még a vevők voltak többségben, majd egy pozitív kilengéstől eltekintve végig a piros tartományban tartózkodott az index, a 23 835 pontos zárószint viszont csak 0,1 százalékkal marad el az egy nappal korábbitól. A negatív eredmény elsősorban a hétfői esést viszonylag jól viselő Mol zuhanásának köszönhető, a többi blue chip ugyanis inkább korrigált az előző naphoz képest. Az olajpapír nyolcmilliárd forintot meghaladó forgalomban bő három százalékot veszített értékéből, így 24 450 forinton várja a mai nyitást. Közben az OTP-részvény kurzusa 0,5, a Richteré pedig több mint 1 százalékot emelkedett, így előbbi 7700 forinton, utóbbi pedig 44 980 forinton zárta a napot. A kereskedés egyik legjobbja a Magyar Telekom volt, a távközlési cég jegyzése 949 forintot fejezte be a napot, ami közel 3 százalékos drágulásnak felel meg. Az Egis lekörözte szektortársát: több mint 2 százalékos erősödéssel 95 forintra megközelítette a harmincezer forintos határt. A BorsodChem is feledtetni tudta a korábbi bukását, a kazincbarcikai cég piacán kialakult vevői nyomás 4,5 százalékkal, 2466 forintra lökte fel a kurzust. A kisebb forgalmú papírok közül látványos erősödést produkált a Fotex is. A cég részvényeinek árfolyama egymilliárd forint feletti forgalomban 717 forintra hízott.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet