Az átlagostól valamivel elmaradó, 16,3 milliárd forintos forgalomban hullámzó teljesítményt nyújtott a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A pozitív nyitás utáni lejtmenetet lassú emelkedés követte, majd a zéró változás körül ingadozott a mutató, a hajrában azonban végül némi pluszt ért el. A 25 302 pontos végeredmény 0,3 százalékkal múlja felül a tegnapi zárószintet.
A blue chipek felemásan szerepeltek. A tegnaptól osztalékszelvény nélkül forgó Mol kiábrándító teljesítményt nyújtott, 7,3 milliárd forintos forgalomban 2,2 százalékkal, 25 150 forintra értékelődött le. Az OTP 8299 forinton stagnált, a Magyar Telekom és a Richter fölfelé menetelt. Előbbi másfél százalékos többletet könyvelhetett el a kereskedés végén, a Richter pedig több mint kétszázalékos drágulás után mindössze 300 forinttal ötvenezer forint alatt zárt. Szektortársa, a gyorsjelentését ma közlő Egis ugyanakkor felejthető produkciót nyújtott, kurzusa ugyanis kétszáz forinttal, 33 800-ra hanyatlott. A kisebb papírok között a nyertesek oldalán kapott helyet például a NABI, a buszgyártó ugyanis több mint 8 százalékos erősödést követően 105 forinton hagyta maga mögött a keddet. Ugyancsak jó formában volt a Novotrade, amely közel 4 százalékos pluszt ért el.
Ahogy a Richternek az emelkedőn, a Molnak is voltak társai a lejtőn. A hét első kereskedési napján négy százalékkal erősödő Synergon-papírok visszafordultak, több mint négy százalékkal, 806 forintra estek. A Pannonplast piacán is az eladók voltak többen, így a kurzus közel két százalékkal süllyedt.
