BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csendes korrekció

2006. február 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy kis lemorzsolódással fejeződött be a hét utolsó napja a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX az utóbbi napokhoz képest alacsony, 17,8 milliárd forintos forgalom mellett 0,6 százalékkal, 22 499 pontra mérséklődött. Az index csütörtöki záróértékéről indulva először 15 perc alatt 300 ponttal csökkent, majd egészen zárásig 22 400 pont körül ingadozott. A decemberi BUX-határidő 0,3 százalékos gyengülést követően 23 125 ponton zárt.
A blue chipek a stagnáló MTelekom kivételével veszítettek értékükből. A legnagyobb érdeklődés a Mol piacát jellemezte. Az olajpapírok a délelőtt folyamán folyamatosan veszítettek értékükből, délre több mint kétszázalékos mínuszt halmoztak föl. A 20 700 forintos szint érintése után a kurzus emelkedésnek indult, a nap végén a 0,7 százalékos gyengülést jelentő 21 100 forinton állt. A vezető részvények közül a legnagyobb leértékelődést az OTP szenvedte el, részvényei a csütörtöki szárnyalást követően kismértékű korrekciót mutattak. A bankpapírok 7560 forinton fejezték be a kereskedést, ami 1,2 százalékos gyengülést jelentett.
Mérséklődő árfolyamok jellemezték a gyógyszerpapírokat is. A Richter csütörtöki záróértéke körül ingadozott, az utolsó papírok 0,3 százalékos mínuszban, 42 555 forinton cseréltek gazdát. A csütörtökön szépen megugró Egis kismértékben korrigált pénteken, kurzusa 29 300 forintig süllyedt, ami 0,5 százalékos leértékelődést jelentett.
A kétnapos felfüggesztés után több mint 90 százalékkal erősödött a Pannon-Flax, forgalma kiugróan magas, közel 700 millió forint volt. Jól szerepelt még a Globus és a Freesoft is, az előbbi 14,8, az utóbbi 11,8 százalékkal lett drágább.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet