Kiemelkedően magas, több mint 36 milliárd forintos forgalom mellett 1,7 százalékkal emelkedett tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe. A BUX a nyitást követően fölfelé vette az irányt, és egészen az utóbbi heteket jellemző kereskedési sáv tetejéig, 22 800 pontig jutott. Innen a déli órákban valamelyest csökkent az irányadó mutató, a nap végén 22 633 ponton állt. A pozitív hangulatú napon a Richter kivételével fölfelé mozdultak el a blue chipek, az Egis piacán pedig szabályos eufória alakult ki az elemzői várakozásokat jelentősen meghaladó eredménynek köszönhetően. Négymilliárd forintos kötési összérték mellett 10,3 százalékkal értékelődtek föl a papírok, a kurzus pedig egészen 29 455 forintig szárnyalt.
A legnagyobb forgalmat az OTP generálta, több mint 18 milliárd forint értékben cserélt gazdát. A kiemelkedően magas érdeklődést egész napos felértékelődés kísérte, egészen 7650 forintig emelkedett. Ezzel a 4,5 százalékos plusszal együtt a domináns bank három nap alatt közel tíz százalékkal lett drágább. A Mol és az MTelekom egyaránt 0,7 százalékot erősödött, előbbi 21 250, az utóbbi 960 forinton állt nap végén. Kilógott a sorból a Richter, a nagyobbik gyógyszergyártó az utóbbi öt nap mindegyikén gyengült. Annak ellenére, hogy a kurzus a délelőtti optimista hangulatban 44 500 forint közelében is megfordult, a nap végén 42 700 forinton állt. A BorsodChem 0,8 százalékos pluszt, míg a Fotex ugyanekkora mínuszt produkált. Magas forgalom mellett 3,7 százalékkal erősödött az Émász, miközben Synergon árfolyama 4,7 százalékkal esett. A nap vesztesei öt százalékhoz közeli gyengüléssel a Domus és a Globus voltak.
