Pesszimista hangulatban indult a tegnapi nap a távol-keleti börzéken, a részvényárakat szakértők szerint részben a drasztikusan csökkenő nyersanyagárak húzták le. A japán Nikkei index 2,7 százalékkal, 16 272 pontig esett, rosszul szerepeltek az erősödő jen miatt aggódó exportőrök, csökkent a Sony és a Toyota árfolyama. Európában a távol-keleti hangulatnak megfelelően indult a kereskedés, a vezető indexek egyszázalékos mínuszról startoltak, ami zárásra valamelyest mérséklődött. A CAC 0,8, az FTSE 0,4 százalékkal gyengült a nap végére, míg a DAX-nak sikerült visszakapaszkodnia keddi záróértékéhez. Az esésből – a csökkenő nyersanyagárak miatt – leginkább az olaj- és bányavállalatok vették ki a részüket. A BHP Billiton, a Rio Tinto és az Anglo American megközelítőleg háromszázalékos árfolyamveszteséggel állt a nap végén, gyengült a Total és a Royal Dutch Shell is.
A nyersanyagárak mellett továbbra is a gyorsjelentési szezonra koncentrálnak a befektetők, szakértők szerint a 2006-os nyereségnövekedés az európai részvénypiacon tíz százalék alá csökkenhet. Az 56 százalékos nyereségcsökkenésről számot adó Peugeot árfolyama több mint három százalékkal esett. Jól szerepelt viszont az idei év leggyengébb szektora, az év elején sorozatosan leminősített telekomrészvények jelentősen felértékelődtek. Elemzői várakozásokat felülmúló jelentésének köszönhetően drágult a GlaxoSmithKline, szakértők szerint a gyógyszerszektor egészére jó hatással lehetnek a kedvező számok.
Keletről nyugat felé haladva egyre javult a befektetői hangulat, az amerikai börzék már pozitív tartományban nyitottak, lapzártánkkor félszázalékos pluszban álltak. Az optimizmushoz a Cisco vártnál jobb árbevételadattal járult hozzá, részvényei lapzártánkkor több mint hatszázalékos pluszban forogtak. Hasonlóan jól szerepelt a gyógyszerszektor, a Pfizer és a Johnson & Johnson is emelkedett.
Tovább erősödött a dollár az euróval szemben, a jegyzés késő délutánra 1,194-ig jutott.
