BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délután megjöttek az eladók

2006. február 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jól indult a nap a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX a nyitást követően egészen 22 500 pontig emelkedett. A folytatás azonban nem alakult ilyen jól, az index zárásig tartó folyamatos esést követően 22 191 ponton, 0,1 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A forgalom magasabb volt az átlagnál, összesen 26,8 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A decemberi BUX-határidő elszámolóára szintén mérséklődött, az utolsó kontraktusok 22 900 ponton cseréltek gazdát.
A két legnagyobb forgalmú részvény, a Mol és az OTP az indexhez hasonló utat járt be, mindkét papír a déli órákban érte el napi maximumát. Az olajpapírok árfolyama a 21 700 forint érintése után folyamatosan csökkent, végül 21 320 forintig jutott. A kurzus a napon belüli majd’ kétszázalékos esés ellenére is 0,3 százalékos pluszban zárt. Az OTP hektikusabb árfolyammozgást produkált, a reggeli 7150 forintos árfolyam délre 100 forinttal emelkedett, majd onnan közel négy százalékkal gyengült. A bankrészvények a nap végén 7000 alatt is megfordultak, záráskor pedig 7008 forintot értek, ami 1,3 százalékos leértékelődést jelentett. A Richter – az elemzői várakozásokat kismértékben felülmúló – gyorsjelentésére eladással reagáltak a befektetők. A gyógyszerpapír 0,6 százalékkal, 43 950 forintig gyengült. Jól szerepeltek a közepes kapitalizációjú papírok, az Egis 3,1 az FHB 2,4, míg a BorsodChem 1,6 százalékkal erősödött, miközben a Graphisoft több mint négy százalékkal gyarapodott. Egyre erősebb a vételi oldal a Domus piacán, miután a Fotex 1600 forintos vételi ajánlatát nem fogadta el a társaság másik nagytulajdonosa. Lapunk értesülései szerint a Tesco szeretné kibérelni a Domus vidéki áruházait.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet