BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jóváhagyták az MTelekom akvizícióját

2006. január 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bolgár távközlési hatóság jóváhagyta az Orbitel 8 millió euróért történő megvásárlását, a Magyar Telekom ezzel 100 százalékos tulajdonrészt szerzett Bulgária második legnagyobb telefontársaságában. Straub Elek, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója további akvizíciókat tervez Romániában és Ukrajnában is, véleménye szerint a hazai piacon – a fokozódó verseny miatt – korlátozottak a növekedési lehetőségek, írja a Reuters. Az elmúlt öt évben erőteljes balkáni terjeszkedés jellemezte a társaságot, közel 800 millió euróért szerzett többségi tulajdont macedón és montenegrói telefontársaságokban. A vezérigazgató szeretne komoly előnyt szerezni a régiós versenytársakkal szemben, akik most kezdenek belépni a kockázatos, de gyors növekedéssel kecsegtető piacokra.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet