A bolgár távközlési hatóság jóváhagyta az Orbitel 8 millió euróért történő megvásárlását, a Magyar Telekom ezzel 100 százalékos tulajdonrészt szerzett Bulgária második legnagyobb telefontársaságában. Straub Elek, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója további akvizíciókat tervez Romániában és Ukrajnában is, véleménye szerint a hazai piacon – a fokozódó verseny miatt – korlátozottak a növekedési lehetőségek, írja a Reuters. Az elmúlt öt évben erőteljes balkáni terjeszkedés jellemezte a társaságot, közel 800 millió euróért szerzett többségi tulajdont macedón és montenegrói telefontársaságokban. A vezérigazgató szeretne komoly előnyt szerezni a régiós versenytársakkal szemben, akik most kezdenek belépni a kockázatos, de gyors növekedéssel kecsegtető piacokra.
