Egészen délután háromig – a hét első három napjához hasonló alacsony forgalom mellett – inkább stagnáltak az árak a Budapesti Értéktőzsdén. Az S&P hitelminősítő bejelentése után – rontottak a magyar kilátásokon – azonban az index hirtelen zuhanni kezdett. A 22 400 pont közelében álló BUX percek alatt 300 pontot csökkent, majd egy rövid korrekció után tovább gyengült. Végül 21 996 ponton állapodott meg, ami 1,6 százalékos leértékelődést jelent. A határidős piacot is pesszimizmus jellemezte, a BUX decemberi lejárata 2,2 százalékos gyengülést követően 22 651 ponton zárt.
Az eladók az OTP-t büntették leginkább, a bankpapírok a kedvezőtlen hírek érkezéséig lassan emelkedtek egészen 7400 forint fölé, majd zuhanni kezdtek. A támasz nélküli esés végén a kurzus 7099 forinton állt meg, 3,2 százalékkal alacsonyabban a szerdai záráshoz képest. A bankpapír másfél óra alatt több mint négy százalékot veszített értékéből. Nem jártak sokkal jobban a Mol-befektetők sem, az olajrészvények a nap folyamán folyamatosan gyengültek, végül 2,6 százalékos mínuszban, 21 700 forinton fejezték be a kereskedést. A másik két blue chip jobban állta a sarat, az MTelekom előző napi záróértékén, 970 forinton, míg a Richter 0,7 százalékos pluszban, 41 800 forinton állt nap végén.
Csökkent a Fotex árfolyama is, több mint öt százalékkal került lejjebb. A pesszimista hangulat ellenére emelkedett az Egis és a Pannonplast kurzusa, előbbi 0,8, utóbbi 1,9 százalékkal. Korrigálta szerdai emelkedését az ÉMÁSZ is, árfolyama 3,5 százalékkal csökkent.
