BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korrigált a Mol

2006. január 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra is alacsony forgalom mellett, határozott irány nélkül folyik a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, tegnap összesen 14 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A BUX keddi záróértéke körül ingadozott, a reggeli órákban inkább fölötte, míg délután inkább alatta tartózkodott. A zárás előtt pár perccel még 22 500 ponton álló index végül 22 350-en állt. A decemberi BUX-határidő elszámolóára kismértékben emelkedett, a napot 23 170 ponton zárta.
A blue chipek közül a Mol és az OTP piaca volt a legélénkebb, mindkét papír ötmilliárd forintos forgalmat generált. Az elmúlt héten remekül teljesítő Mol ebédidő után zuhanni kezdett, 22 750 forintról indulva több mint két százalékot csökkent az árfolyam. Az 1,9 százalékos korrekciót eredményező nap végén a kurzus 22 275 forint volt. Az OTP árfolyama kisebb mértékben ugyan, de szintén csökkent. A bankrészvény kurzusa határozott elmozdulás nélkül mozgott, 0,6 százalékos csökkenést követően 7332 forinton zárt. Jelentős, 1,7 százalékos veszteséggel számolhattak az MTelekom tulajdonosai, a nap végén részvényük 970 forintot ért. A keddi esést követően a vevők voltak túlsúlyban a gyógyszerrészvények piacán, igaz, a zárószakaszban kialakuló árfolyamok csak kisebb pluszt mutattak. A Richter 0,7 százalékos nyereséggel, 41 505 forinton zárt, miközben az Egis 23 810 forinton fejezte be a kereskedést, igaz, pár perccel előtte ennél két százalékkal magasabban állt.
A nap sztárja a kilenc százalékkal, 2330 forintig erősödő Pannonplast volt, de jól szerepelt még a Synergon és az Émász, előbbi 2,1, utóbbi 5,3 százalékkal lett drágább.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet