BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több befektető vásárol aranyat

2006. január 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi időben egyre több szó esik az aranyról mint alternatív befektetési formáról. A nemesfém árfolyama az egy évvel ezelőtti 430 dollár körüli szintről 550 dollár fölé emelkedett, sőt a múlt héten 25 éves – 567 dolláros – rekordot állított fel. Piaci szakértők szerint a befektetők által biztonságos befektetési formának ítélt arany a következő időszakban is vonzó célpont lehet – írja a Reuters. Ennek oka az iráni nukleáris programmal kapcsolatos félelmek és az emelkedő olajár mellett az is lehet, hogy sokak szerint 2006-ban a világ tőzsdéit csökkenő árfolyamok fogják jellemezni. (NAPI Gazdaság, 2006. január 23., 13. oldal.)
A japán tőzsde múlt heti esése is sok ottani kisbefektetőt elbizonytalanított; közülük azok, akik biztonságos befektetési formát keresnek, a jövőben az arany felé fordulhatnak. Emellett a nemesfém emelkedő árfolyama is arra sarkallta a – főleg londoni és New York-i – befektetési alapokat, hogy több aranyat tartsanak portfóliójukban. Egyre népszerűbbek azok az aranyba fektető, tőzsdén jegyzett alapok, – ETF-ek –, melyek segítségével a kisbefektetők is részesülhetnek a nemesfém teljesítményéből. Kereskedők az utóbbi hetekben volatilis árfolyamokról számoltak be, ami elsősorban a profitrealizálásoknak tudható be. A UBS szakelemzői szerint az utóbbi hónapok emelkedése után jöhet kisebb korrekció, ám véleményük szerint ezt követően folytatódni fog az emelkedő trend – írja a hírügynökség. Hosszabb távon vizsgálódva a JP Morgan év végére 600 dolláros árfolyamot vár, köszönhetően a geopolitikai félelmeknek és a növekvő keresleti nyomásnak.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet