Jól indult a tegnapi nap a Budapesti Értéktőzsdén, a folytatás azonban rácáfolt az optimistákra. A nyitás után még 22 800 ponton álló irányadó index a felerősödő eladói nyomás hatására lefelé vette az irányt, majd egészen 22 500-ig esett. Végül a napot 22 516 ponton fejezte be, ami 0,8 százalékos gyengülést jelentett. A decemberi BUX-határidő elszámolóára ennél kisebb mértékben csökkent, az utolsó kontraktusok 0,2 százalékos mínuszban, 23 150 ponton cseréltek gazdát. A forgalom hétfőhöz hasonlóan 15 milliárd forint fölötti volt.
A blue chipek közül egyedül a Mol tudott erősödni, árfolyama 0,9 százalékkal, 22 695 forintra emelkedett. Az olajpapírok a nap folyamán végig a pozitív tartományban forogtak, és ismét közelebb kerültek szeptemberben fölállított rekordjukhoz. Tovább csökkent az OTP árfolyama, ezúttal 1,3 százalékos veszteséget könyvelhettek el a bankrészvény tulajdonosai. Ugyanekkora mínuszban zárt az MTelekom, az 1000 forintos szintről délelőtt meredeken esett, a nap végén 987 forinton állt. Kifejezetten rossz napot tudhat maga mögött a gyógyszerszektor, a Richter 1,9, az Egis pedig 2,3 százalékkal gyengült. A Richter számára az utóbbi időben a
42 500, míg a kisebbik gyógyszergyártónak a 25 000 forintos szint jelent komolyabb ellenállást.
A decemberi mélypont óta folyamatosan erősödő Globus tovább kapaszkodott fölfelé, a kurzusa elérte a 400 forintot. Ismét jelentős elmozdulást produkált a Humet, a részvények ezúttal 12 százalékkal drágultak. Végig a maximális limitet jelentő 20 százalékos mínuszban, 59 forinton kereskedtek a NABI részvényeivel, a zárószakaszban azonban egy darab részvény vételével megint 70 forintra került az árfolyam.
