BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zárásra enyhült a pesszimizmus

2006. január 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai piacok pénteki gyenge szereplése hétfőn Európában is éreztette hatását, a Budapesti Értéktőzsde benchmarkja nyitás után pár perccel két százalékkal állt pénteki záróértéke alatt. A BUX a 22 300 pont körüli szintről ezt követően folyamatosan emelkedett, végül csak 0,3 százalékos mínuszban, 22 692 ponton állapodott meg. A reggeli pesszimizmus a határidős piacon is érezhető volt, a decemberi BUX-határidő elszámolóára a nap végén 23 200 ponton állt.
A 15 milliárd forintos összforgalom közel felét adta a Mol, a múlt hét során tíz százalékkal erősödő olajpapírok tovább gyarapodtak, bár ezúttal csak 0,2 százalékkal. Egyébként a Mol a blue chipek között egyedüliként tudott emelkedni, a napot 22 500 forinton zárta. Végig a negatív tartományban forgott az OTP, a domináns bank papírjai 0,7 százalékos leértékelődést követően 7475 forinton fejezték be a napot. A pénteki árfolyammal megegyező szinten, 1000 forinton zárt az MTelekom. Ellentétesen mozogtak a gyógyszerszektor szereplői, a Richter egy százalékkal gyengült, miközben a KBC által vételről tartásra minősített Egis ugyanekkora mértékben erősödött. Az elmúlt egy hónapban remekül szereplő Fotex árfolyama további 0,6 százalékkal emelkedett.
A kisebb papírok piacán a Humet és a Globus produkált nagyobb elmozdulást, előbbi 7,8 százalékkal lett olcsóbb, utóbbi 8,9 százalékkal drágább. Kihasználták a kiszélesített napi ársáv adta lehetőséget a NABI-részvények, a buszgyártó papírjai a nap végén 50 százalékos zuhanást követően már csak 73 forinton álltak.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet