BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Mol állta a sarat

2006. január 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán tőzsde pesszimizmusa éreztette hatását egész Európában, így a Budapesti Értéktőzsdén is. A BUX meredek eséssel indította a napot, délben már 21 900 alatt járt. Innen – főleg a Molnak köszönhetően – lassan, de folyamatosan emelkedett, és végül 22 119 ponton zárt. A forgalom nem volt nagy, 16,6 milliárd forint értékben születtek üzletek. A decemberi BUX-határidő 1,4 százalékos gyengülést követően 22 740-en zárt. „Az összforgalom közel felét adó OTP részvényei végig a negatív tartományban töltötték a napot, mélyen keddi záróáruk alatt. A bankpapírok 3,1 százalékos zuhanást követően 7440 forinton fejezték be a kereskedést. A blue chipek között leértékelődés tekintetében a Richter lett az ezüstérmes, részvényei a szabadalmi ügyben született kedvező bírósági ítélet ellenére 2,4 százalékot veszítettek értékükből. A nagyobbik gyógyszergyártó 41 200 forinton, míg az Egis a keddi záróárral megegyező szinten, 25 000 forinton fejezte be a kereskedést. Gyengült az MTelekom is, reggel pár perc alatt elérte a Morgan Stanley legfrissebb célárát, a 980 forintos szintet. Ezt követően érdemi elmozdulás nem következett be, 1,6 százalékos leértékelődést követően 983 forinton zárt a részvény. A blue chipek közül egyedül a Mol szállt szembe az általános tendenciával, az olajpapírok 2,5 százalékos nyereséggel, 20 975 forinton fejezték be a kereskedést.
Egész napos erősödést követően 1,4 százalékos pluszban zárt a BorsodChem, miközben az FHB 0,9 százalékkal értékelődött le. Távozik a parkettről az Antenna Hungária, miután a Swisscom 5250 forintos árfolyamon él vételi jogával; a műsorszóró 5150 forinton állt a nap végén.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet