Pár pontos pluszban, 22 311-en fejezte be a tegnapi napot a Budapesti Értéktőzsde benchmarkja. A kereskedés első két órájában jellemzően a pozitív tartományban tartózkodott az irányadó index, délután azonban a nyugat-európai tőzsdék pesszimizmusa már idehaza is éreztette hatását. Annak ellenére, hogy Európában az eladók voltak túlsúlyban, a BUX zárásra visszakapaszkodott hétfői záróértékéhez. A decemberi BUX-határidő elszámolóára közel egy százalékkal került lejjebb, az utolsó kontraktusok 23 070-en cseréltek gazdát.
A 20 milliárd forintos összforgalom közel felét a Mol adta, az olajpapírok több mint 8 milliárd kötési összérték mellett 1,3 százalékkal gyengültek. Az indexhez hasonló utat járt be az OTP. A napközben széles sávban mozgó bankpapírok jól hajráztak, nap végén 7679 forintot értek, egy százalékkal többet, mint hétfőn. Az MTelekom részvényei a délelőtt folyamán 1010 forint fölött forogtak, majd egy hirtelen eséssel 1000 forint alá kerültek, s enyhe mínuszban, 999 forinton zárták a napot. Továbbra is történelmi csúcson kereskednek a gyógyszerpapírokkal. A Richter hétfői záróára körül ingadozott, majd érdemi elmozdulás nélkül 42 205 forinton zárt. A kisebbik gyógyszergyártó végig pozitív tartományban forgott, végül 2,3 százalékos erősödést követően 25 000 forinton állapodott meg. Továbbra is élénk érdeklődés jellemzi a BorsodChem piacát, a vegyipari papírok egymilliárd forintot meghaladó forgalom mellett stagnáltak.
Örülhettek a Synergon tulajdonosai, részvényük több mint hét százalékkal erősödött.
