BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délután megjöttek a vevők

2006. január 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eseménytelenül indult tegnap a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, délutánra azonban kicsit felpezsdült az élet a parketten. Az összforgalom – köszönhetően az amerikai szünnapnak – az utóbbi hetekhez mérten alacsony volt, mindössze 11,8 milliárd forint értékben születtek üzletek. A BUX a nap nagy részét pénteki záróértéke alatt töltötte, délután azonban sikerült elrugaszkodni a 22 000-es szinttől. Az irányadó index végül 22 304 ponton fejezte be a kereskedést, ami 0,6 százalékos felértékelődést jelentett.
A blue chipek közül a forgalom és az emelkedés tekintetében egyaránt a Mol szerepelt a legjobban, az olajpapírok – részben kompenzálva a pénteki 3 százalékos leértékelődést – 1,9 százalékkal lettek drágábbak. A blue chipek egyedüli vesztese az OTP volt, a domináns bank papírjai a kereskedés során egy szűk, ötvenforintos sávban mozogtak, majd a napot 0,6 százalékos mínuszban, 7600 forinton búcsúztatták. Jól hajrázott a gyógyszerszektor, az utolsó percek mind az Egis, mind a Richter piacán jelentős árfolyam-emelkedést hoztak. Előbbi 1,2, utóbbi 0,6 százalékos nyereséggel fejezte be a kereskedést. Jó napot zárt a BorsodChem, jelentős érdeklődés mellett 4 százalékkal gyarapodott.
A kisebb papírok piacán a tegnapi nap sem alakult unalmasan, a múlt heti hatalmas esés nem riasztotta el a spekulánsokat. A Humet és a NABI ismét limittel – 20 százalékkal – drágult, de az Econet és a Phylaxia is jelentősen emelkedett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet