Pesszimizmus uralkodott pénteken Európa vezető tőzsdéin, az indexpapírok között csupán nagyítóval lehetett nyerteseket találni. A francia CAC 0,8, a londoni FTSE 0,4, míg a frankfurti DAX 1,1 százalékos mínuszban zárt. A csökkenő árfolyamok a leminősítések mellett az iráni atomprogram miatti félelmek felerősödésével magyarázhatóak. Szakértők egyre nagyobb esélyét látják egy nagyobb mértékű olajár-növekedésnek az események hatására. Nem tett jót az európai piacoknak az amerikai börzék csütörtöki korrekciója sem.
Folytatódott pénteken a leminősítési sorozat, a listára fölkerült a Siemens és az Allianz is, előbbiről a Lehman Brothers, utóbbiról a Merrill Lynch adott ki kedvezőtlen ajánlást. Szakértők szerint a 2006-os profitnövekedések nem indokolnak további árfolyam-növekedést. Folytatódott a távközlési szektor kálváriája, miután a Bear Stearns az élesedő versenyre hivatkozva a szektort alulsúlyozásra javasolta. A befektetők eladással reagáltak az eseményekre, csökkent a Vodafone és a Telefónica árfolyama is. Tovább zuhant a France Télécom kurzusa, Európa második legnagyobb telefontársasát ismét leminősítették, ezúttal a UBS. A felerősödő félelmek ellenére a háromhavi csúcsot jelentő csütörtöki 65 dollárról pénteken mérséklődött az olaj ára.
Az amerikai piacok legfőbb mozgatórugója továbbra is a gyorsjelentési időszak, az eddigi tapasztalatok alapján jó néhány kellemetlen meglepetésre számítanak az elemzők. Az Alcoa, a Phelps Dodge és a DuPont várakozásokat alulmúló adatai után pénteken a Tyco és a Lucent jelentésére koncentráltak a befektetők, mindkét esetben a várakozások alatti számokat jelentettek. Szakértők szerint az utóbbi negyedévek magas nyereségadatai után most túl nagyok az elvárások, amit sokan nem fognak tudni teljesíteni.
A csütörtöki erősödés után pénteken gyengült a dollár az euróval szemben, az árfolyam ismét 1,21-ig jutott.
