BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiváló évnyitó után konszolidáció

2006. január 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év eleji emelkedést követően tegnap konszolidáció jellemezte a Budapesti Értéktőzsdét, az irányadó index 13,7 milliárd forintos kötési összérték mellett 0,2 százalékos nyereséggel zárt. A nyitás utáni rövid gyengélkedést követően a BUX egészen zárásig a 21 700 pontos érték körül ingadozott, nap végén 21 739 ponton állt.
A legnagyobb érdeklődés az OTP-t övezte, a bank részvényei több mint 5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát. A domináns pénzintézet papírjai – a BUX-szal ellentétben – a délelőtt folyamán magabiztosan emelkedtek, 7330 fölött azonban elfogyott a lendület. Nap végén a kurzus 7284 forinton állt, ami csak szerény felértékelődést jelent. Eredményes napokat tudhatnak maguk mögött az MTelekom tulajdonosai, a szerda reggel még 960 forinton forgó részvényekre tegnap az utolsó kötések 1030 forinton születtek. A telekompapírok a nap folyamán 990 forint körül ingadoztak, a négy számjegyű érték a zárószakaszban alakult ki. Negatív tartományban fejezte be a napot a Mol és a Richter, előbbi 1, utóbbi 0,6 százalékot veszített értékéből. A nagyobbik gyógyszergyártó továbbra sem tud megbirkózni a 40 ezer forintos lélektani határral, árfolyama tegnap rövid időre ismét négyessel kezdődött. Egész napos erősödés jellemezte az FHB-t, a bankpapírok félmilliárd forintos forgalom mellett több mint 5 százalékkal drágultak. Ismét jelentős elmozdulásokat produkáltak a kisebb papírok, folytatta szárnyalását a NABI és a Humet, mindkét papír limittel – 20 százalékkal – drágult. Csökkent viszont a Fotex és a Globus árfolyama, előbbi 3,4 utóbbi 7,7 százalékkal lett olcsóbb.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet