BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább erősödött a forint

2006. január 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra is erősödés jellemzi a forintot a bankközi devizapiacon mind az euróval, mind a dollárral szemben. Az európai fizetőeszköz a reggeli 251 és fél forintos szintről késő délutánra a lélektani határnak tartott 250 forintos szint közelébe gyengült. A dollár az utóbbi időben jellemző 210 fölötti értékről szerda délutánra 207 és fél forintra mérséklődött. Az amerikai fizetőeszköz az utóbbi pár napban jelentősen veszített értékéből, részben kedvezőtlen makroadatok miatt, részben pedig azért, mert a legutóbbi Fed-ülésről frissen megjelent jegyzőkönyv alapján nem feltétlenül várható további kamatemelés. Itthontól egyébként a ma megjelenő 2005-ös államháztartási adattal kapcsolatos várakozások is hozzájárultak a pozitív hangulathoz: a piac nem számít meglepetésre, ami már önmagában is kedvező.
A másodlagos állampapírpiacon minden lejáraton csökkentek a referenciahozamok, a december végi, alacsony érdeklődést hozó időszak után újra felbukkantak a külföldi vevők. A mérséklődés éven belül 2-3 bázispontos, míg az államkötvények esetében 6-7 bázispontos volt. A három hónapos diszkontkincstárjegyek hozama december közepe óta a 6 százalékos jegybanki alapkamat alatt tartózkodik. A forintpiacon 5,80–6,10 százalék között mozgott az overnight és tomnext kamat.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet