BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Latolgatják a Gazprom-árfolyam jövőjét

2006. január 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Különböző időtávokat vizsgálva vegyesek a Gazprom-részvények kilátásai. Az orosz–ukrán gázvita egyelőre volatilissé tette a papír piacát; rövidebb távon jótékonyan hathat a gázipari óriás árfolyamára egy esetleges megegyezés, ami 2006-ban mintegy hárommilliárd dollárral növelné árbevételét – írja a Concorde Call hírlevele. Tekintettel arra, hogy a 2006-ra várt nettó eredmény 16,5 milliárd dollár, ezzel jókora eredménytöbblet épülhetne be a papír árfolyamába.
Középtávon a Gazprom tulajdoni szerkezetének liberalizációja hozhat árfolyam-emelkedést, miután Putyin elnök decemberben jóváhagyta azt a törvényt, melynek értelmében a külföldi befektetők korlátozásmentesen vásárolhatnak Gazprom-részvényeket. Szakértők szerint a külföldi intézményi befektetők kereslete megközelítőleg fél éven keresztül érezteti majd hatását.
Hosszabb távon vizsgálódva, a Renaissance Capital vezető orosz befektetési bank szerint a befektetők a vállalati fundamentumok alapján fogják újraértékelni a papírt, amely az iparági átlag fölött, 10-es P/E mutató mellett forog. A részvények tavalyi 150 százalékos árfolyam-emelkedése – az ADR-jei (letéti igazolásai) 118 százalékkal emelkedtek – a Renaissance Capital szerint 2006-ban nem fog megismétlődni, az ADR-ekre vonatkozóan 61 dolláros célárral eladási ajánlást fogalmazott meg – írja a Concorde Call.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet