BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is alacsony a forgalom

2005. december 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra is alacsony érdeklődés jellemzi a budapesti értéktőzsdét, tegnap ismét mindössze 6,5 milliárd forint értékben születtek kötések. A csendes kereskedés ellenére a BUX az első órában közel 200 ponttal zuhant hétfői záróértékéhez képest. Az index ezt követően egészen zárásig 21 000 pont körül ingadozott, a napot végül 21 093-on búcsúztatta, ez 0,2 százalékos emelkedést jelent a hétfői naphoz képest. (A BUX mozgását az októberi zuhanást követően a fokozatos beszűkülés jellemzi, a forgalom és a volatilitás egyaránt csökkenő tendenciát mutat.) Vegyesen szerepeltek a blue chipek; az MTelekom és a Richter emelkedéssel, míg a másik két részvény eséssel zárt.
Az indexhez hasonló mozgás jellemezte az OTP-t, a 3 milliárdos forgalmat generáló bankpapír kurzusa nyitás után esésnek indult. A reggeli 100 forintos leértékelődést zárásra részben kompenzálta, az utolsó kötések 0,4 százalékos pluszban, 6970 forinton születtek. A Mol és az MTelekom kurzusa egyaránt 0,4 százalékkal változott, előbbi lefelé, utóbbi fölfelé mozdult el. A blue chipek közül a Richter volt a nap nyertese, a gyógyszergyártó részvényei 1,5 százalékos felértékelődést követően hajszálnyival 40 ezer alatt, 39 995 forinton zártak.
Annak ellenére, hogy a Moody’s felminősítette az FHB forintban denominált jelzálogleveleit, a bankpapírok 0,4 százalékot veszítettek értékükből. Az Egis és a BorsodChem egyaránt 0,6 százalékkal gyarapodott, míg az Állami Nyomda részvényei több mint egy százalékot veszítettek értékükből.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet