Emelkedő árfolyamok jellemezték a Budapesti Értéktőzsdét a hét első napján, a BUX 21 059 ponton zárt. Az irányadó index az első órában 200 ponttal emelkedett, egészen 21 100 pont fölé, majd egészen az utolsó másodpercekig ezen érték fölött tartózkodott. A rendkívül alacsony, 6,6 milliárd forintos forgalom vélhetően az ünnepek közeledtének tudható be. A 2006. decemberi BUX-határidő kétszázalékos kamattartalma a piaci szereplők pesszimizmusára utalhat, az utolsó kötések 21 480 ponton születtek.
A Richter kivételével többlettel zártak a blue chipek, a legnagyobb érdeklődés az OTP piacát jellemezte, igaz, itt is csupán 3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. A domináns bankpapír árfolyama napközben 7075 forinton is járt, végül a zárásra 7000 forintra süllyedt, ami csak minimális gyarapodást jelent a pénteki árhoz képest. Miután egész nap emelkedett, közel kétszázalékos pluszban fejezte be a napot a Mol, a kurzus napi maximumához közel, 20 480 ponton zárt. Rossz napot fogott ki a gyógyszerszektorból a Richter, a részvények több mint egy százalékkal értékelődtek le. Ebben a hónapban már nem először fordul elő, hogy 40 ezer forint közelében felerősödik az eladói nyomás, ez a szint komoly ellenállásnak tűnik. Hajszálnyival jobban jártak az Egis befektetői, ők az előző hét 1500 forintos emelkedése után most egyszázalékos leértékelődést voltak kénytelenek elkönyvelni. Pozitív napot zárt az FHB, a bankpapír árfolyama 1,7 százalékkal emelkedett. Kiugróan magas forgalmat generált az Elmű, az idei évben közel 10 ezer forintos árfolyam-emelkedést követően tegnap újabb másfél százalékkal lettek gazdagabbak az áramszolgáltató tulajdonosai.
