BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vezetőváltás az Egis élén

2005. december 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Egis igazgatóságának tegnap megtartott ülésén Orbán István vezérigazgató bejelentette, hogy a következő éves közgyűlést követően nem kívánja betölteni sem igazgatósági tagságát, sem vezérigazgatói funkcióját. Orbán, aki 1982 óta tölti be a vezérigazgatói pozíciót, 23 év alatt nemcsak az Egis, hanem az egész magyar gyógyszeripar érdekeit képviselte, nem egyszer a kormányzatokkal szemben is. A privatizáció 1995-ös befejezése után sikerült megtalálnia az egyensúlyt a szakmai befektető és a kisebbségi tulajdonosok érdekei között. A távozó vezérigazgató javasolta jelenlegi stratégiai tanácsadójának, Gál Péternének a felvételét az igazgatóságba, ha a közgyűlés ezt elfogadja, akkor ő lehet az Egis következő vezérigazgatója.
A tőzsdei társaság és a Servier ma ünnepli stratégiai szövetségének 10 éves évfordulóját. Franciaország legnagyobb magántulajdonban lévő gyógyszeripari vállalata, a Les Laboratoires Servier ugyanis 1995. december 15-én vásárolta meg az akkor már a tőzsdén forgó Egis 51 százalékát. Azóta a magyar cég jelentős mértékben növelte gyártási kapacitását, megerősítette kereskedelmi hálózatát a stratégiai piacokon, négyszeresére növelte árbevételét, ötszörösére a kivitelt és jelentős összeget költött kutatás-fejlesztésre. A fellendülés nagy mértékben köszönhető a stratégiai partnernek, az Egis nettó árbevételének 20 százaléka származik azokból a termékekből, amelyek a stratégiai szövetség keretében kerültek a piacra. Jean-Philippe Seta, a Servier vezérigazgatója a kedden tartott sajtótájékoztatón egyértelmű sikernek nevezte a szövetség tíz évét, és reményei szerint a következő évtized is hasonlóan gyümölcsözően alakul.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet