BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább esett a dollár

2005. december 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A forint szerdán is jól tartotta magát, főleg a dollárhoz képest. Az amerikai fizetőeszköz egész nap olcsóbb volt, mint kedden, a nap elején ugyan rövid időre megközelítette a 211 forintot, de innét kőként zuhant alá 209,30 forintig. A deviza egyébként a nap nagy részében 209,50 és 210 forint között ingadozott, másfél-két forinttal az előző napi szint alatt. Az euró a 251,80–253 forintos sávban eléggé nagy mozgást produkált, de azért gyakrabban tartózkodott a sáv alja körül, mint a tetején, ami azt is jelenti, hogy jellemzően a keddinél lejjebb jegyezték. Kora este még kicsit megugrott a kurzus, de a 252,60 forintos akkori ár sem jelent számottevő változást az előző nap délutánjához képest.
A másodlagos állampapírpiacon pár nap óta lassan lefelé csorognak a referenciahozamok, most azonban némi elbizonytalanodás volt megfigyelhető: a 6, a 12 hónapos és a hároméves mutatók ugyan 3–6 bázisponttal estek, a három hónapos és a sokéves indexek viszont 1–4 ponttal emelkedtek. A hat hónapos kincstárjegyek aukcióján a 25 milliárd forintnyi papírra 61 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, a 6,19 százalékos éves átlaghozam hajszálra megegyezett az aznapi referenciahozammal.
A bankközi forintpiacon mintegy 30 bázisponttal, 5,50 százalékra csökkentek az egynapos kamatok, valószínűleg a kéthetes jegybanki betétből felszabadult jelentős összeg hatására.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet