Úgy kezdte a tegnapi napot a Budapest Értéktőzsde, ahogy a hétfőit befejezte, az index 100 ponttal feljebb nyitott, majd pár percig ismét erősödött. A folytatás azonban rácáfolt az optimista befektetőkre, az irányadó mutató – több mint 22 milliárdos forgalommal – kevéssel hétfői záróára alatt, 20 978 ponton fejezte be a kereskedést. A decemberi BUX-határidő 0,7 százalékos lemorzsolódást követően 20 922 ponton zárt.
Jól indult az OTP-részvényesek délelőttje, a domináns bank papírjai a nyitás után még 7000 forint fölött is megfordultak, pár perccel ezután azonban zuhanásnak indultak. A csökkenő árfolyamot még a Deutsche Bank vételi ajánlása, és 7563 forintos célára sem tudta megállítani. Ahogy azt a befektetők az utóbbi időben megszokhatták, a 6915-ön záró papírok tegnap ismét tízmilliárd forint értékben cseréltek gazdát. A Richterrel és az MTelekommal egész nap a pozitív tartományban kereskedtek, végül az utóbbi 0,4 százalékos mínuszban, míg a gyógyszergyártó ugyanekkora pluszban zárt. A blue chipek közül a Richter volt az egyetlen, amely nyereséggel fejezte be a kereskedést.
Az Egis folytatva az elmúlt napok negatív tendenciáját 2,5 százalékkal értékelődött le. A Mol-papírok 0,9 százalékot veszítettek értékükből, miután napközben háromszázalékos veszteség közelében is jártak. Mozgalmas napot zártak a kisebb papírok, az éves minimumon forgó Globus folytatta leértékelődését, kurzusa további 4,1 százalékkal morzsolódott le. Magas forgalom közepette több mint hat százalékkal gyarapodott a Fotex-papírok kurzusa. A befektetők kedvezően értékelték a Domus részvényeire tett 1600 forintos nyilvános vételi ajánlatot, az árfolyam 1500 forint fölött nyitott és 18,2 százalékos emelkedést produkált.
