A pénteki negatív hangulatú nap után tegnap visszatért az optimizmus a Budapesti Értéktőzsdére. A BUX kétszázalékos emelkedés után napi maximuma közelében, 21 058 ponton fejezte be a kereskedést, így az index – múlt heti gyenge teljesítményét részben kompenzálva – ismét a 21 000-es határ fölött zárt. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 2,7 százalékos emelkedést követően 21 074 ponton állt a nap végén.
A legnagyobb forgalmat tízmilliárd forinttal – az egész piac forgalmának kétharmadával – ismét az OTP produkálta, a papír árfolyama 4,7 százalékot emelkedett. A nyitás után még negatív tartományban forgó részvény egész nap emelkedett, végül a napi maximumon állapodott meg, részben kárpótolva ezzel az utóbbi időben joggal elégedetlen befektetőket. Hasonlóan jól szerepelt szektortársa, az FHB is, amely 3,6 százalékkal gyarapodott. A Mol a délelőtt folyamán 500 forinttal értékelődött fel, majd egészen zárásig oldalazott, az utolsó kötés 21 085-ön született.
Nem igazán érintette az általános emelkedés a gyógyszerszektort, a Richter a nap folyamán pénteki záróára körül ingadozott, végül
39 500 forinton állapodott meg, 0,8 százalékos gyarapodás után. Az október közepe óta csaknem 5000 forinttal felértékelődő Egis értéke viszont ugyanennyivel csökkent. (Az utóbbi két hónap egyik legjobban teljesítő részvényének lendülete november közepén megtört.) Az MTelekom egyáltalán nem emelkedett, a befektetőknek 0,4 százalékos veszteséget kellett elkönyvelniük. A kisebb részvények közül a Globus hívta fel magára a figyelmet több mint 12 százalékos zuhanásával. Jelentősen csökkent a Synergon és a Graphisoft árfolyama is, előbbi 2,3, utóbbi 3,2 százalékot veszített értékéből.
