Miután az irányadó index több napig szűk sávban maradt, pénteken határozottabb irányt vett és jelentős mértékben, 1,6 százalékkal esett, így 20 640 ponton zárta a hetet. A decemberi BUX-határidő elszámolóára pedig 20 526 pontra mérséklődött. A több mint 16 milliárd forintos forgalmat generáló napon minden blue chip veszített értékéből. Jól mutatja a magyar piac relatív gyengeségét, hogy miközben Európa fejlettebb tőzsdéi többéves csúcsokat ostromolnak, addig a BUX-nak ehhez még 3000 pontot kellene emelkednie.
A legnagyobb érdeklődés most is az OTP részvényeit övezte, a bankpapírok több mint tízmilliárdos árfolyamértéket produkálva 1,7 százalékkal értékelődtek le. Rossz napot zárt a gyógyszerszektor, mind a Richter, mind az Egis megközelítőleg két százalékot veszített értékéből. Folytatódott az MTelekom csütörtök délután kezdődött esése, az utolsó kötések 924 forinton születtek. A telekompapírok árfolyam-alakulását mostanában negatívan befolyásolhatja a kötvényhozamok emelkedése.
A negatív hangulatú napon a nagyobb cégek közül a Mol tulajdonosai voltak a legszerencsésebbek, ők „megúszták” 0,9 százalékos veszteséggel. A csütörtökön debütáló Állami Nyomda árfolyama 5700 forintra mérséklődött, csökkenéssel zárt az FHB és a BorsodChem is. Kevés részvény zárta nyereséggel a pénteki napot, az Émász és a Graphisoft egyaránt 3,2 százalékkal drágult. A nap nyertese a 100 százalékos többlettel záró Fevita volt, igaz, összesen három üzlet született a székesfehérvári vállalat papírjára.
