BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esett az FHB

2005. december 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentős, 23 milliárd forintos forgalom mellett csökkent tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a BUX, amely félszázalékos lemorzsolódás után a nap végén 20 967 ponton állt. A decemberi indexhatáridő esés tekintetében jelentősen túlszárnyalta a prompt indexet, 235 pontos csökkenést követően 20 865-nél állapodott meg. A –9,3 százalékos kamattartalom ismét pesszimizmusra utal. A legnagyobb érdeklődés az OTP iránt mutatkozott, de a bankpapír árfolyama a 9,5 milliárd forintos forgalom ellenére sem emelkedett jelentősen, az utolsó kötés 6752 forinton született.
Napi minimumán, 20 900 forinton zárt a Mol, miután egész nap szűk, egyszázalékos sávban kereskedtek vele. Jelentősen gyengült a nap végén az MTelekom, a kereskedést 1,36 százalékos mínuszban, 942 forinton fejezte be. A negatív hangulat ellenére jó napot tudhatott maga mögött a gyógyszerszektor. Noha a Richter és az Egis is gyengén kezdett, zárásra ha nem is jelentős mértékben, de szerdai záróáruk fölött forogtak.
Jól jártak azok, akik 5600 forintos árfolyamon jegyeztek Állami Nyomdát, ők az első napon közel négy százalékkal gazdagodtak. Az élénk forgalmú napon a technikai jellegű átkötést követő első üzlet 6100 forinton született, az árfolyam a nap végére 5810 forintra mérséklődött. A nap nyertesei között a Synergont és a Démászt érdemes megemlíteni, mindkét papír 2,5 százalékot meghaladó mértékben drágult. A legrosszabbul a majd’ 2,5 százalékos leértékelődést elszenvedő FHB tulajdonosai jártak.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet