Átlagon felüli, 25 milliárdos forgalom mellett gyengült tegnap a Budapest Értéktőzsde benchmarkja. Az index 11 óráig, egészen a Fitch-leminősítésig 21 200 pont körül ingadozott, majd az államadóssággal kapcsolatos negatív hírek nyomán esésnek indult. Noha az események nem érték váratlanul a befektetőket, a BUX fél óra alatt 400 pontot zuhant, majd egészen zárásig oldalazott. A minden tekintetben borongós nap végén a mutató
20 841 ponton állt. Az esésből leginkább az utóbbi két hónapban gyengélkedő OTP vette ki a részét, melynek kurzusára az államadósság leminősítése mellett kedvezőtlenül hatott a Takarékbank 6660 forintos célárfolyama is. A 14 milliárd forintos forgalmat generáló bankpapír részvényesei a nap végére 4 százalékos veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni. A másik három blue chip tulajdonosai sem jártak sokkal jobban, a Richter a tegnapi 40 950 forintos csúcs óta folyamatosan veszít értékéből, ma további 2,5 százalékkal értékelődött le, egészen 38 120 forintig. A Mol és az MTelekom bírta legjobban az eladói nyomást, árfolyamuk megközelítőleg 1,5 százalékkal csökkent, a nap végén az olajpapírokért 20 710 forintot, míg a Telekom-papírokért 953 forintot fizettek a befektetők. A negatív hangulatú napon csupán néhány részvény szállt szembe az általános tendenciával, a BIF közel 6, míg a Linamar 2,7 százalékkal gyarapodott. A nap vesztesei között kell még megemlíteni az egyaránt 4,7 százalékkal leértékelődő Fotexet és Globust, valamint a 3,8 százalékos esést bemutató Synergont.
