Alacsony, 14 milliárdos forgalom mellett estek az árfolyamok tegnap a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX reggel még pénteki záróára körül ingadozott, délután azonban lassú csorgásnak indultak az árak. A hét első napját végül 1,4 százalékos mínusszal, 21 371 ponton búcsúztatta az index. A decemberi BUX-határidő elszámolóára ennél nagyobb mértékben, 1,8 százalékkal csökkent 21 300 pontra. A blue chipek közül az OTP piacán voltak a legaktívabbak a befektetők, a több mint 9 milliárd forintos forgalom ellenére nem történt elmozdulás a bankpapír árfolyamában, az utolsó kötés a pénteki záróárral megegyező szinten, 7090 forinton született. A szeptemberben még 8500 forint fölött forgó OTP tulajdonosai a fejlődő piacokra koncentráló alapok eladásai miatt több mint két hónapja kénytelenek elviselni a csökkenő árfolyamokat. A blue chipek befektetői közül a Mol és a Richter részvényesei jártak a legrosszabbul, mindkét részvény 2,3 százalékot veszített értékéből. A nagyobbik gyógyszergyártó délben még pozitív tartományban, 41 000 forint közelében forgott, zárásra azonban a soha nem látott magasságból 39 115 forintra zuhant. Jelentősen változott a Domus- és a Forrás-törzsrészvény árfolyama, előbbi 14,9 százalékkal értékelődött fel, míg utóbbi 11,9 százalékkal esett.
