BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább robogó Egis

2005. november 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi másfél hónap legkisebb forgalmát produkálva közel 2 százalékos eséssel zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde. Az első óra hevesebb mozgását – pontosabban esését – követően az index zárásig stagnált, és a napot alig több mint 12 milliárd forintos forgalommal, 21 451 ponton búcsúztatta. A decemberi BUX-határidő kisebb mértékben, 120 ponttal esett, pozitívvá változtatva ezzel a hétfőn még jelentős mínuszban lévő kamattartalmat. A forgalom felét generáló Mol 400 forinttal nyitott tegnapi záróára alatt, majd a nap hátralevő részében 21 000 forint körül ingadozott. Az OTP árfolyama már a nyitás után folyamatosan csökkent, végül 2,4 százalékos mínuszban állapodott meg. A nap legérdekesebb eseményei a gyógyszergyártókhoz kapcsolódtak. Annak ellenére, hogy a Richter és az amerikai Forest újabb két megállapodást kötött, a papír kismértékű eséssel zárt. A kutatási együttműködésben nagy lehetőség rejlik, nem szabad azonban megfeledkezni arról, hogy a készítmények piacra dobását hosszú évek vizsgálata előzi meg. A soha nem látott magasságban forgó kisebbik hazai gyógyszergyártó folytatta egy hónapja tartó menetelését, az Egis befektetői a nap végére 3,7 százalékkal gazdagodtak. A jelentős áremelkedést az UBS 26 650 forintos elemzői célára is indokolta. A blue chipek közül az MTelekom egy sikeres akvizícióval hívta fel magára a befektetők figyelmét, a kurzus 960 forinton, mintegy másfél százalékkal lejjebb zárt. Az Egis tulajdonosait leszámítva nem sokan örülhettek tegnap a kereskedés végén, kifejezetten rossz napot zártak a több mint nyolc százalékos veszteséget elkönyvelő NABI-részvényesek.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet