BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az olajpapír húzta vissza az indexet

2005. november 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felemás kereskedési napot zárt tegnap a nyitás után még optimista hangulatú Budapesti Értéktőzsde. Délben úgy tűnt, hogy az elmúlt héten jól szereplő Mol elősegítheti az index további emelkedését: a BUX ekkor 22 100 pont közelében tartózkodott, ami a pénteki, több mint 2 százalékos emelkedéssel együtt két nap alatt csaknem 1000 pontos erősödést jelentett. A nap második fele azonban nem alakult ilyen jól, a mutató folyamatosan lefelé tartott, s záráskor már 300 ponttal napi maximuma alatt, 21 790 ponton állt. A decemberi BUX-határidő elszámolóára jóval alatta maradt a prompt árfolyamnak, a kamattartalom péntekhez képest csökkent, elérve a –9,1 százalékos értéket.
A blue chipek közül a múlt héten még 19 500 forinton is megforduló Mol szolgált a legnagyobb meglepetéssel. A több mint 12 milliárd forintos forgalmat generáló olajpapír a nap közepén 22 200 forint fölött is járt, ám a délután folyamán felerősödő eladói nyomás hatására a napot enyhe mínuszban zárta. A nagy forgalom a cég tegnap bemutatott ötéves stratégiájával is magyarázható. A másik három blue chip kisebb aktivitást felmutatva ugyan, de pozitív napot zárt. A legnagyobb nyereséget az 1,4 százalékkal erősödő OTP tulajdonosai könyvelhették el. Az Egis befektetői számára is eredményesen alakult a hétfő, az elmúlt hónapban csaknem 5000 forinttal felértékelődő gyógyszergyártó papírjai további 1,7 százalékkal erősödtek. A kisebb részvények piacán a Danubius és a Graphisoft tulajdonosai örülhettek, az előbbi részvény 3,5, az utóbbi 5,3 százalékkal drágult.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet